Hafta İçi online C++ Eğitimi 3 Eylül 2019 tarihinde başlıyor

Genel Tanıtım

 • Bu eğitim programı, katılımcıların öncelikle C++ programlama dilini çok iyi öğrenmelerini ve yazılım üretiminde profesyonel düzeyde bu dili kullanma becerisi edinmelerini hedeflemektedir.
 • C++ programlama dilinin temel sentaksı ve semantik yapısı ayrıntılı olarak öğretilmektedir.
 • Eğitimde “Modern C++” anlatılmaktadır. C++11, C++14 ve C++17 standartları ile dile eklenen sentaks öğeleri ve standart kütüphane bileşenleri eğitimde ayrıntılı olarak ele alınmaktadır.
 • C++ dilinin standart kütüphanesi ve bu kütüphanenin en önemli bileşeni olan STL (Standard Template Library) ayrıntılı bir şekilde ele alınmaktadır.
 • “Nesne Yönelimli Programlama” (Object Oriented Programming) konusunda temel bilgiler verilmektedir.
 • “Türden Bağımsız Programlama” (Generic Programming) konusunda temel bilgiler verilmektedir.
 • Eğitim programı yalnızca C++ dilini öğretmeyi değil, tüm programlama ortamları için iyi, temiz ve etkin kod yazma alışkanlığı kazandırmayı da amaçlamaktadır. Bazı derslerde konuların daha iyi anlaşılmasını sağlamak için veri yapılarına ve algoritmalara (Data structures & algorithms) ilişkin temel kavramlar da anlatılmaktadır.
 • Bir C++ programcısının üretim ortamında kullanabileceği araçlar da tanıtılmaktadır.

Ön Koşul

Bu eğitim programında C++ dilinin C dilinden aldığı temel sentaks ve araçlar anlatılmadığından bu programa katılabilmek için belirli seviyede C bilmeniz gerekmektedir. Programa uygun olup olmadığınız konusunda şüpheleriniz varsa Necati Ergin ile görüşebilirsiniz.

Eğitim Süresi

Programın toplam süresi 160 saattir. Ancak eğitim içeriğinin 160 saatte tamamlanmaması durumunda eğitim süresi (ek ücret talep edilmeden) uzatılmaktadır.

Ders Günleri ve Saatleri

Dersler hafta içi Salı – Perşembe günleri saat 19.00 – 22.00 saatleri arasında 3’er saat olarak yapılacaktır.

19.00 – 20.20        1. ders
20.20 – 20.40        ara
20.40 – 22.00        2. ders

Eğitim İçeriği

Eğitim içeriğini bu bağlantıdan görebilirsiniz.

Eğitmen

Program eğitmeni Necati Ergin, 1995 yılından bu yana C ve Sistem Programcıları Derneği’nde eğitmen olarak görev yapmaktadır. C ve C++ dillerinde aktif olarak uygulamalar geliştiren Necati Ergin, 100’ün üstünde şirket ve kuruma C, C++, Veri Yapıları ve Algoritmalar, STL, Tasarım Kalıpları konularında eğitim vermiştir. Necati Ergin’in eğitim verdiği kurumlar arasında Tübitak, Havelsan, Roketsan, Koç Bilgi ve SavunmaAselsan, Netaş, STM, Siemens, Huawei, TurkcellArçelik, Beko, Sunny ElektronikBSH, ProfiloMamur Teknoloji, Katron, TEB, Akbank, Türkiye İs Bankası, Garanti BBVAAVL Turkey, Pavotek, Entes Elektronik, Audio Elektronik, İsbak A.Ş., Belbim A.Ş, İsparkHugin, Cardtek, Triodor Software, CrytekErdemir, İsdemir, Tosyalı-Toyo gibi kurumlar yer almaktadır.

Format

 • C++ Eğitimi online olarak gerçek zamanlı verilmektedir. Derslerin izlenmesi için zoom tabanlı bir yazılım kullanılmaktadır. Ders sırasında öğrenciler eğitmene soru sorabilirler.
 • Program boyunca öğrencilere belirli aralıklarla ödevler verilmekte ve öğrencilerin yaptığı ödevler için öğrencilere geri besleme yapılmaktadır.
 • Eğitim programı ile ilgili tüm materyaller program süresince öğrencilerle paylaşılmaktadır.
 • Öğrenciler hafta içi önceden belirlenmiş belirli saatlerde eğitmene danışabilir ve rehberlik hizmeti alabilirler.
 • Eğitim dili Türkçe’dir. Programlama ve C++ Dili ile ilgili tüm terimlerin doğru İngilizce karşılıkları öğretilmekte, öğrenciler teknik ve doğru bir terminoloji kullanmaya teşvik edilmektedir.

Eğitim Materyalleri

C++ eğitimi ilgili eğitim materyalleri program süresince öğrencilerle paylaşılmaktadır. Derslerde yazılan tüm kodlar ve verilen ödevler katılımcılar ile github üzerinden paylaşılmaktadır.

Eğitim Ücreti

Programın toplam ücreti KDV dahil 2.500 TL‘dir. Katılımcılar, eğitim programı ücretini dilerlerse 2 taksitte ödeyebilirler.

Eğitim Programına Kayıt

Katılım için önce ön kayıt yaptırmalısınız. Ön kayıt yaptırırken kendi isminizi ve e-posta adresinizi kullanmalısınız.

Sık Sorulan Sorular

C++ Eğitim programı hakkında sormak istediğiniz soruların bir kısmının yanıtlarını sık sorulan sorular sayfasında bulabilirsiniz. Burada yanıtını bulamadığınız sorular için doğrudan Necati Ergin ile iletişime geçebilir ya da ona bir e-posta mesajı gönderebilirsiniz.

Share

Necati Ergin

C ve Sistem Programcıları Derneğinde eğitmen olarak çalışıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kod Eklemek İçin Okuyun