Hafta İçi online C Kursu 19 Ağustos 2019 tarihinde başlıyor

Kursun Genel Tanıtımı

Bu kurs, katılımcıların öncelikle C programlama dilini iyi öğrenmelerini ve yazılım üretiminde profesyonel düzeyde dili kullanma becerisi geliştirmelerini hedeflemektedir. Kursta C programlama dilinin tüm sentaksı ve semantik yapısı ayrıntılı olarak öğretilmektedir. C dilinin standart kütüphanesi tüm yönleriyle ele alınmaktadır. Kurs yalnızca C dilini öğretmeyi değil, tüm programlama ortamları için iyi, temiz ve etkin kod yazma alışkanlığı kazandırmayı da amaçlamaktadır. Bazı derslerde konuların daha  iyi anlaşılmasını sağlamak için veri yapılarına ve algoritmalara (data structure & algorithms) ilişkin temel kavramlar da anlatılmaktadır.
Kursta bir C programcısının üretim ortamında kullanabileceği araçlar da tanıtılmaktadır.

Ön Koşul

Bu kursa katılabilmek için öğrencilerin daha önce programlama ile tanışmış olmaları gerekmektedir. Kursa uygun olup olmadığınız konusunda şüpheleriniz varsa Necati Ergin ile görüşebilirsiniz.

Kurs Süresi

Kursun toplam süresi 180 saattir. Ancak kurs içeriğinin 180 saatte tamamlanmaması durumunda kurs süresi (ek ücret talep edilmeden) uzatılmaktadır.

Ders Günleri ve Saatleri

Dersler hafta içi Pazartesi – Çarşamba – Cuma günleri saat 19.00 – 22.00 saatleri arasında 3’er saat olarak  yapılacaktır. Aynı kurs için hafta sonu seçeneği de bulunmaktadır.

19.00 – 20.20        1. ders
20.20 – 20.40        ara
20.40 – 22.00        2. ders

Ders Programı

Ders programını bu bağlantıdan görebilirsiniz.

Eğitmen

Kurs eğitmeni Necati Ergin, 1995 yılından bu yana C ve Sistem Programcıları Derneği’nde eğitmen olarak görev yapmaktadır. C ve C++ dillerinde aktif olarak uygulamalar geliştiren Necati Ergin, 100’ün üstünde şirket ve kuruma C, C++, Veri Yapıları ve Algoritmalar, STL, Tasarım Kalıpları konularında eğitim vermiştir. Necati Ergin’in eğitim verdiği yerler arasında Tübitak, Havelsan, Roketsan, Aselsan, NetaşSiemens, Huawei, TurkcellArçelik, Beko, BSH, Katron, TEB, Akbank, Türkiye İs Bankası, AVL Turkey, Pavotek, Entes Elektronik, Audio Elektronik, İsbak A.Ş., Belbim A.Ş, Hugin, CardtekErdemir gibi kurumlar yer almaktadır.

Kurs Formatı

Kurs online olarak gerçek zamanlı verilmektedir. Kursun izlenmesi için zoom tabanlı bir yazılım kullanılmaktadır. Ders sırasında öğrenciler eğitmene soru sorabilirler. Kurs boyunca öğrencilere belirli aralıklarla ödevler verilmekte ve öğrencilerin yaptığı ödevler için öğrencilere geri besleme yapılmaktadır. Kursla ilgili eğitim materyalleri kurs süresince öğrencilerle paylaşılmaktadır. Öğrenciler hafta içi önceden belirlenmiş belirli saatlerde eğitmene danışabilirler.
Eğitim dili Türkçe’dir. Programlama ve C Dili ile ilgili tüm terimlerin İngilizce karşılıkları öğretilmekte, öğrenciler teknik ve doğru bir terminoloji kullanmaya teşvik edilmektedir.

Eğitim Materyalleri

Kursla ilgili eğitim materyalleri kurs süresince öğrencilerle paylaşılmaktadır. Derste yazılan tüm kodlar ve verilen ödevler katılımcılar ile github üzerinden paylaşılmaktadır.

Kurs Ücreti

Kursun toplam ücreti KDV dahil 2600 TL‘dir. Kurs ücretini katılımcılar dilerlerse 2 taksitte ödeyebilirler.

Kursa Katılım

Kursa katılım için önce kayıt olmalısınız.  Kayıt olurken kendi isminiz ve e-posta adresinizi kullanmalısınız.

Sık Sorulan Sorular

Kurs hakkında sormak istediğiniz soruların bir kısmının yanıtlarını sık sorulan sorular sayfasında bulabilirsiniz. Burada yanıtını bulamadığınız sorular için doğrudan Necati Ergin ile iletişime geçebilir ya da ona bir e-posta mesajı gönderebilirsiniz.

Share

Necati Ergin

C ve Sistem Programcıları Derneğinde eğitmen olarak çalışıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Kod Eklemek İçin Okuyun